Hlavná obsah

„Pozvánka na Adventné stretnutie

        

„Cvičíme v prírode

         "KAMILKA", Zariadenie sociálnych služieb Maňa v dňoch od 02.10.2023 do 13.10.2023 zrealizovalo jesennú pohybovú aktivitu pod názvom "Cvičíme v prírode". Poslúžili nám k tomu cvičebné stroje, ktoré si naše prijímateľky sociálnej služby veľmi obľúbili a dva týždne plné pohybu na čerstvom vzduchu si naplno užili. Sme radi, že nám stroje poslúžia i do budúcnosti k pohybovej aktivite našich prijímateľov sociálnej služby.

         Cvičebné stroje zariadenie získalo vďaka projektu, ktorý bol zrealizovaný s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

„Vyvýšené záhony

         Naša prijímateľka sociálnej služby Mirka si tohto roku vďaka projektu, ktorý vypracovalo občianske združenie - Združenie rodičov a priateľov pri ZSS "KAMILKA" MAŇA - dopestovala krásne kvietky, chutnú zeleninu a ovocie. Mala k tomu k dispozícii 2 vyvýšené záhony, semienka, cibuľky, sadenice a záhradnícke náčinie. Mirkinou odmenou za jej námahu bola krásna úroda a našou bol jej úsmev a spokojnosť.

         Tento projekt sa uskutočnil vďaka finančnej podpore Nadácie SPP.

 

„Výlet do Nových Zámkov

         Dňa 06.10.2023 sme absolvovali výlet do Nových Zámkov. Tešili sme sa zo zvierat v Doline poníkov a v Lesoparku Berek, kde sme mali sponzorovaný vstup, za čo veľmi pekne ďakujeme vedeniu Doliny poníkov a Lesoparku Berek. Hladní sme nezostali vďaka jedlu a nápojom, ktoré nám sponzorsky poskytol McDonald´s Nové Zámky, za čo mu patrí veľká vďaka. Prežili sme krásny deň plný slnka a dobrosrdečných ľudí.

„Gaštankovo

         Dňa 26.9.2023 sa v "KAMILKA", Zariadenie sociálnych služieb Maňa uskutočnili jesenné tvorivé dielne "Gaštankovo". Tvorilo sa z prírodných materiálov, ktoré nazbierali naši prijímatelia sociálnej služby. Fantázii sa medze nekládli a vznikli prekrásne jesenné dielka.

         Ďakujeme kamarátom z "LIPKA", Zariadenie sociálnych služieb Lipová a "KREATÍV", Zariadenie sociálnych služieb Klasov, ktorí sa pri tvorení k nám pridali a spolu sme prežili krásny tvorivý jesenný deň.

 

„Modlitbové stretnutia a sv. omše

 

„Canisterapia 2023 september

„Vitaj leto 2023

         Dňa 29.6.2023 sme akciou "Vitaj leto" s tancom, spevom, policajnými ukážkami, dobrým jedlom a s úsmevom na tvári uvítali začínajúce leto a výborne sa zabavili.

„Požitavské folklórne slávnosti 2023

         Počas víkendu 24. a 25. júna sa v našej obci uskutočnil XXXIII. ročník Požitavských folklórnych slávností. Do nedeľného sprievodu obcou, v ktorom sa predstavili účinkujúce folklórne súbory, sa zapojilo i naše zariadenie prípravou stánku na trase sprievodu.

„MLOK 2023

         V stredu 21.06.2023 sme sa zúčastnili Malej letnej olympiády klientov zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti Nitrianskeho samosprávneho kraja (MLOK), ktorá sa konala pod záštitou predsedu Nitrianskeho samosprávneho kraja Ing. Branislava Becíka, PhD. v Športovej hale v Leviciach. Dievčatá predviedli krásne športové výkony a tešili sa zo stretnutí so svojimi kamarátmi z iných zariadení sociálnych služieb.

„Víkend otvorených parkov a záhrad

         Pri príležitosti Víkendu otvorených parkov a záhrad sme dňa 10.06.2023 navštívili prekrásny Barlanghyiho park a kaštieľ v susednej obci Trávnica. Prešli sme sa po parku, načerpali sily a absolvovali tiež prehliadku kaštieľa, za ktorú veľmi pekne ďakujeme jeho majiteľovi Ing. Jánovi Fabrickému.

„Canisterapia 2023 06

„Chyťme sa za ruky

         Dňa 04.06.2023 sme sa na pozvanie občianskeho združenia Milan Štefánik a občianskeho združenia Návrat do života zúčastnili benefičného koncertu Chyťme sa za ruky, ktorý sa konal na nádvorí neogotického kaštieľa v Galante. Výborne sme sa zabavili. Ďakujeme za pozvanie

„Stretnutie po rokoch

         KAMILKA", Zariadenie sociálnych služieb Maňa poskytuje sociálne služby už od roku 1975. Za tie roky sa nielen niekoľkokrát zmenil názov zariadenia, ale sa v ňom vystriedalo veľa zamestnancov, ktorí tu zanechali nezabudnuteľnú pečať svojou prácou, životom a láskavosťou. Preto sme sa rozhodli vo svojich priestoroch zorganizovať stretnutie s bývalými zamestnancami, ktoré sa uskutočnilo v stredu 31.05.2023. Stretnutie sa nieslo v radostnom duchu. Spomínalo sa na mnoho veselých i menej veselých príhod, prezerali sa kroniky, albumy a bolo i veľa objatí a sĺz radosti. Naši prijímatelia sociálnej služby sa im predviedli pekným kultúrnym programom, po ktorom nasledovala prehliadka zariadenia, ktoré všetci tak dôverne poznali. Chceme sa im i touto cestou poďakovať za ich prácu a veríme, že sa takto opäť čoskoro všetci stretneme.